Jak wybrać dobry serwis komputerowy?

Wybierając dobry serwis komputerowy należy wziąć pod uwagę profesjonalizm usług w nim oferowanych. W końcu każdemu zależy na tym, żeby komputer jak najszybciej do użytku. Zwłaszcza w obecnych czasach, kiedy coraz więcej ludzi pracuje zdalnie i potrzebuje nieustannie pracującego dobrego sprzętu. Naprawa laptopa często może okazać się dość sporym wydatkiem, ale czasem dobrze jest wybrać serwis komputerowy, który może nie oferuje najtańszej na rynku oferty, ale za to specjaliści w nim pracujący zagwarantują, że nasze urządzenia bardzo szybko będą zdolne do ponownego użytku.

W pewnych sytuacjach musimy podjąć działanie bardzo szybko. Dziś przedstawiciele różnego rodzaju zawodów niemalże bez przerwy używają komputera lub laptopa. Nie ma nic gorszego niż awaria narzędzia pracy, kiedy pracujemy nad niezwykle ważnym projektem, mamy deadline na następny dzień, a szef nas ponagla coraz bardziej. Naprawa komputera w takiej sytuacji musi być niemalże błyskawiczna, a wybór serwisu komputerowego bardzo skrupulatnie przemyślany. Jak jednak dokonać trafnego wyboru serwisu komputerowego działając pod wpływem paniki i tak wielu bodźców i gdy nie wiemy jak szukać dobrych specjalistów w tej dziedzinie?

Jak i gdzie znaleźć sprawdzony i profesjonalny serwis komputerowy?

Po pierwsze musimy się uspokoić, może brzmi to banalnie, ale jest to czynnością konieczną. Po drugie włączmy internet i poszukajmy serwisów komputerowych, jest to bardzo dobre źródło informacji, które stają się coraz bardziej sprawdzone oraz transparentne. Na pewno warto zasugerować się opiniami klientów zamieszczonymi na stronie google lub facebookowej wielu serwisów komputerowych. Opinie użytkowników są często bardzo rozbudowane, możemy w ten sposób dowiedzieć się jakie wady i zalety mają dane miejsca gdzie chcemy dokonać naprawy naszego laptopa. Warto jednak oddzielić merytoryczne i konstruktywne opinie na temat konkretnego serwisu od zwyczajnej fali hejtu, która coraz bardziej zalewa nie tylko polski internet.

Warto jest dobrać serwis komputerowy nie tylko pod względem opinii jakie ma, ale również naszego miejsca zamieszkania. Silniki google stają się coraz bardziej zoptymalizowane, dlatego możemy szybko wyszukać serwisy komputerowe najbliżej naszego miejsca zamieszkania. Jeżeli nie masz wystarczająco wiedzy informatycznej aby dokonać wyboru miejsca gdzie naprawisz komputer warto popytać dobrych znajomych, którzy choć trochę znają się na komputerach lub laptopach.

Naprawa komputera w serwisie nieautoryzowanym

Na rynku najwięcej jest tak zwanych serwisów nieautoryzowanych. Co to oznacza? Mniej więcej tyle, że nie są one związane z żadnym konkretnym producentem, np. Dell, Asus, Lenovo, HP czy coraz bardziej w ostatnich czasach popularnym Apple, producentem komputerów potocznie zwanych MacBook. Serwisy te dokonują naprawy komputera bez względu na jego markę czy specyfikację. Dokonują one bardzo kompleksowych czynności związanych z naszym sprzętem, do których należą między innymi:

  • wymiana uszkodzonych części np. karty graficznej, elementów procesora
  • diagnostyka sprzętu komputerowego
  • czyszczenie wnętrza komputera i laptopa
  • doradztwo w zakresie wyboru odpowiedniego, optymalnego sprzętu komputerowego
  • naprawa uszkodzonych podzespołów

W tej sytuacji widzimy, że w serwisach komputerowych, które nie są autoryzowane przez producentów można załatwić bardzo wiele spraw dotyczących naprawy laptopa. Warto jednak zapoznać się z ofertą konkretnych zakładów, bowiem serwis serwisowi nierówny i to co dla jednego specjalisty od napraw komputerowych jest rzeczą oczywistą, dla innego może być czynnością przez niego niewykonywaną.

Wybrać punkt autoryzowany czy nieautoryzowany?

Pewnie teraz w twojej głowie kłębi się myśl, jaki rodzaj serwisu komputerowego wybrać. Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Jeżeli mamy na przykład gwarancję na dany sprzęt komputerowy i ulegnie on awarii wtedy warto udać się do serwisu autoryzowanego, w zależności od producenta naszego komputera. Czasami nie mamy wyjścia i musimy skorzystać z usług serwisów autoryzowanych. Widzimy to bardzo dobrze na przykładzie MacBooków firmy Apple. Ten potentat na rynku elektroniki za sprawą coraz to nowszego oprogramowania wgrywanego do swoich urządzeń powoduje, że potrzebują one oryginalnych części Apple, których na pewno nie dostaniemy w nieautoryzowanych serwisach, przez to naprawa komputera w nich jest po prostu niemożliwa. Jest to poniekąd bardzo sprytne posunięcie tej firmy, głównie kierując się kwestiami finansowymi.

Jednak, jeżeli nasz sprzęt nie jest już objęty gwarancją lub wyprodukowany jest przez firmę inną niż Apple wtedy lepiej skorzystać z usług serwisów komputerowych nieautoryzowanych, gdyż są zwyczajnie dużo tańsze, a pracują w nich tak samo wykwalifikowani specjaliści, jak w punktach autoryzowanych.

Znajdziesz wiele sprawdzonych serwisów

Oczywiście naprawy w serwisach nieautoryzowanych nie będą wydatkiem bardzo tanim, ale i tak zaoszczędzimy bardzo wiele gotówki. Przy tak licznej liczbie tego typu podmiotów na rynku znalezienie przynajmniej kilku spełniających nasze oczekiwania punktów nie będzie zadaniem trudnym. Zwróćmy również uwagę na to, że naprawa komputera niekoniecznie będzie nas kosztować tysiące złotych, jak to sobie często mylnie wyobrażamy. W niektórych sytuacjach sprawdzony specjalista może wykryć i naprawić usterkę naszego urządzenia w bardzo szybkim czasie i już po nawet jednym dniu może być gotowy do ponownego użytku. Warto śledzić różnego rodzaju fora internetowe, wysyłać maile lub wiadomości na messengerze z pytaniami do poszczególnych serwisów. Jak już wspominałem czasem zdarzy się wam to szczęście, że wasz bliski przyjaciel do którego macie bezgraniczne zaufanie będzie znał dobrego specjalistę.

Podsumowując – w większości sytuacji nie warto udawać się do serwisów autoryzowanych, no chyba, że zależy wam na znaczącym uszczupleniu waszego budżetu domowego, który możecie przeznaczyć na inne, ciekawsze rzeczy. Pamiętaj jednak, że wybór serwisu komputerowego należy do ciebie, warto jednak, żebyś choć w niewielkim stopniu zasugerował się radami przedstawionymi w tym artykule. Pamiętaj, że najlepiej jest połączyć rozsądną cenę usługi z profesjonalizmem pracowników serwisu. W ten sposób znajdziesz złoty środek, jakim należy kierować się w kwestii naprawy laptopa lub komputera. Zwróć uwagę, że w pewnych sytuacjach, np. jeśli pracujesz zdalnie i potrzebujesz sprzętu każdego dnia, naprawa komputera jest inwestycją tak samo ważną, jak chociażby lekarza specjalisty. Mam nadzieję, że ten artykuł pomoże ci dokonać trafnego wyboru serwisu komputerowego.